Gallery

14-opvis-svanene 14-opvis-svane 14-opvis-svanen 14-opvis-sva-hold

Gamle resultater

maj 2016
M T O T F L S
« apr    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Patrulje oprykning i Vordingborg d. 24-04-2016.

Konkurrenceleder:  Palle Bo Hansen

Overdommer: Erik Goth-Eriksen, Skovbo

 Velkommen i kriminalklassen fra d. 01-07-2016 til Lars, Andreas & Bente. ­­­­­

Nr. Navn Hund Point
1. Lars Stengaard Olesen, Korsør
(½ oprykning+½ oprykning)
Sungold Hasani (Sakko)  216,8
2. Andreas Hare, Nykøbing F.
(½ oprykning+½ oprykning)
  El Blans Pedro 215,2
3.  Claus Jørgensen, Holbæk
(½ oprykning)
Cutulus Emma 214,8
4. Sven-Erik Langhoff Hansen, Maribo (½ oprykning) Amager Dino 207,3
5. Maria Christina Hansen, Nakskov (½ oprykning) Stone Steady Ronja 201,5
6. Bente Christensen, Kalundborg
(½ oprykning+½ oprykning)
Hajan Isterning (Sako)  200,0
7. Jørgen Steen Jensen, Nakskov Gen-Chi Calle 193,2
8. Pia Susanne Lützhøft, Maribo Kp-Kiszka Abby 184,0
9. Dan Viggo Devantier, Vordingborg Tobila Makker  178,6
10. Jørgen Hansen, Holbæk Møller Ludvig  bortvist

16-pat.-opryk

Et stort tillykke med resultaterne & de halve oprykninger.

Kriminal oprykning i Næstved d. 23-04-2016.

Konkurrenceleder: Anethe Møller

Overdommer: Erling Jensen, Helsingør

flagVi kipper med flaget for Claus & Akido.

16-claus-krim-opryk
Claus Ernst med Daneskjolds Akido, tillykke med den ½ oprykning til vinder klassen.

16-soeren-krim-opryk
Dagens vinder Søren med To-fast Ælmer (Pablo),  tillykke med den ½ oprykning til vinder klassen.

Tillykke med oprykning til vinder klassen fra d. 01-07-2016 til Jan Larsen

Nr. Navn Hund Point
1. Søren Gert Nielsen, Østsjælland (½ oprykning) To-fast Ælmer (Pablo) 217,3
2. Jan Larsen,
Nykøbing F.
(½ oprykning+½ oprykning)
 Cartagena Falco  208,3
3. Bjarne Per Olsen, Vordingborg (½ oprykning)  Hulgaards Faust  207,9
4. Claus Ernst, Næstved
(½ oprykning)
Daneskjolds Akido  200,9
5. Lars Antonisen, Nykøbing F Hulgaards Fanto 186,9

16-krim-oryk

Tillykke med resultaterne & de halve oprykninger.

PHF-mesterskabet i Holbæk d. 09-04-2016.

Tilrettelæggere: Kjeld Jensen & Tina Kværnø

Konkurrenceleder: Marianne Priess

Tillykke til Holbæk som vandt hold konkurrencen igen.

16-phf-m-1234
Niels, Dennis, Kim & Peter

16-phf-m-hold-v
Holbæks vindende hold Pia & Niels

16-phf-m-1-6
Niels & Messi bedst i 1-6

16-phf-m-hold-2
Vordingborg hold nr. 2  Brian & Kim

Nr. Navn Hund Point
1. Niels Thim, Holbæk Amagers Messi 179,0
2. Dennis de Fries, Ringsted Abardi Urban 177,6
3. Kim Christensen, Vordingborg Schæfer Power Jenka 171,7
4. Peter Engsvang. Kalundborg Hajen Isvaffel 165,5
5. Brian Poulsen, Vordingborg Hulgaards  Odin 164,3
6. Pia Redding, Holbæk Søholms Freja 162,3
7. Brian Rasmussen, Slagelse Mallesmede Cajun 152,9
8. Pia Christiansen, Kalundborg Abardi  Quila 140,6
9. Tina Kværnø, Næstved Team Grauhaus Geo 124,8
10. Kurt Kristensen, Slagelse Mai Tuk Timo 123,0

Holdkonkurrence:

Forening Point Placering
Holbæk 341,3 1.
Vordingborg 336,0 2.
Kalundborg 306,1 3.
Slagelse 284,8 4.

16-phf-m

Et stort tillykke til alle med resultaterne.

Unghundeoprykning Nykøbing F. d. 20-03-2016

Tilrettelægger: Thorkild Andersen

Overdeommer: Bjarne Olsen, Vordingborg

flagVi kipper med flaget for Jesper & Tina

1.  Kim Christiansen, Vordingborg  Hel oprykning)  Schæfer Power Jenca  174,2
2. Henrik Pedersen, Maribo  (½ oprykning) Amagers Kuno 169,1
3. Jesper Christiansen, Næstved Kochen´s Picasso 163,2
4. Tina Kværnø, Næstved  (½ oprykning) Team Grauhaus Geo 162,1
5. Brian Poulsen, Vordingborg (½ oprykning) Hulgaards  Odin 155,7
6. Kim Busk, Nykøbing F. Mai Tuk Walter 154,7
7. Søren Larsen, Nakskov Kratmosen Boxster (Uno) 138,7
8. Susanne Gregersen, Næstved Fakir (Hugo) 131,5
9. Kim Bendtsen, Næstved Møller´s Bandit 129,9

16-unghundeopryk-20-03

Et stort tillykke med resultaterne, de hele og halve oprykninger.

 Ringsted d. 20-03-2016

16-ung-ringsted

 

 

 

 

Kriminalkonkurrence samarbejde Ringsted d. 13-03-2016

Tilrettelægger: Dennis De Fries

flagVi kipper med flaget for Lisbeth

13-krim

Nr. Navn Hund Point
1. Johnny Klærke, Ringsted  Mai Tuk Trucker 206,8
2. Lisbeth Dahl, Næstved  Hajen Junkie  202,9
3. Claus Ernst, Næstved Daneskjolds Akido 194,4
4. Torben Sørensen, Kalundborg Hulgaard Zello  189,8
5. Anette Johansen, Næstved  Disagers Lazer  162,3

 

16-krim

Et stort tillykke med resultaterne.